Medipol İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü

İnsan Kaynakları Politikası

İnsan Kaynakları Politikası

İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü olarak misyonumuz;

Çağdaş standartlarda, bütüncül kalite anlayışı içerisinde toplumun değerlerine saygılı, en iyi sağlık hizmetini sunarak büyük başarıların altına Medipol Ailesi olarak hep birlikte imzamızı atmak ve kurumumuzla birlikte yükselmektir.

En ileri teknolojiyi uzman kadro ile bütünleştirip, geniş kitlelere ulaşabilecek örnek, yaygın, bütünleşmiş bir hizmet sunmak ve hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutarak sağlık sektöründe tercih edilen ve çalışmak istenilen ilk kurum olmaktır.

İşe Alım Politikamız
Medipol Sağlık Grubu olarak işe alım politikamız, sektöründeki güçlü marka imajını, köklü deneyimini ve sahip olduğu uzmanlığı geleceğe taşıyabilecek, kurum kültürüne hızla uyum sağlayıp gelişime açık olan adayları  bünyesine katarak büyümeye devam etmektir.
Tüm iş başvuruları, internet ilanlarımız, web sitemiz üzerinden veya doğrudan İnsan Kaynakları departmanımıza yapılır. Başvurular, uzmanlarımız tarafından açık olan pozisyonlar için önceden belirlenmiş kriterlere göre ön elemeden geçirilir. Kriterlere uygun adaylar görüşmeye çağrılır ve İnsan Kaynakları mülakat süreçleri başlatılır.

Eğitim Politikamız
Sürekli eğitim ve gelişim faaliyetleri ile Medipol Sağlık Grubu’nu sektörde öncü ve ilk tercih edilen bir kurum haline getirmek; güncel ve bilimsel eğitim yöntem ve araçlarını kullanarak, kurumsal ve yönetimsel stratejik kararlara katkı sağlamak; kalite odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda, hastaya sunulan hizmet kalitesini artırmak eğitim politikamızı oluşturmaktadır.
Eğitim ve gelişim faaliyetleri kurum içi, kurum dışı ve oryantasyon eğitimleri olarak uygulanmaktadır. Kurum içerisinde gerçekleştirilen eğitim programlarımız, kurum içi eğitmenlerimiz, üniversitemiz ve sürekli eğitim merkezi tarafından desteklenmekte olup, uzman akademisyen ve eğitmenler ile programlar gerçekleştirilmektedir.

Performans Değerlendirme Sistemi
Medipol Sağlık Grubu için Performans Değerlendirme Sistemi hedef ve yetkinlik bazlı olarak her bir pozisyon için ayrı ayrı hazırlanmaktadır. Temel Yetkinlikler, Yönetsel Yetkinlikler, Mesleki Yetkinlik ve Hedefler olmak üzere 4 grupta incelenmekte olup, yılda en az 1 defa uygulanmaktadır.

Performans Değerlendirme Sistemi
Kurumsal hedeflere ulaşmak için başarıyı tanımlamak,
Ödüllendirmek,
Motivasyon sağlamak,
Kariyer planlamak,
Eğitim ve gelişim ihtiyaç analizi yapmaktır.

Kariyer Yönetimi
Gün geçtikçe büyüyen Medipol Sağlık Grubu için Kariyer Yönetimi’nde amacımız çalışanların tercihlerini, yeteneklerini ve potansiyellerini organizasyonun şimdiki ve gelecekteki kaynak ihtiyaçlarıyla birlikte sıralayarak bireylerin gelişimlerinin planlanması ve şekillendirilmesidir. Yeni bilgilerle tanışmak, mevcut bilgiler ile yeni bilgileri harmanlayarak sürekli artan bir ivme ile çalışanların kariyer süreçlerinin gelişimine destek olmak Medipol Sağlık Grubunun en önemli misyonlarındandır.

Ücret ve Yan Haklar

4857 sayılı iş kanunu gereği çalışanlarımızın tüm ücret ve özlük hakları yasaların belirttiği şekilde uygulanmaktadır.
Ara dinlenme zamanlarında hastanelerimizde bulunan kafeteryalarda vakit geçirme imkânımız bulunmaktadır.
Çalışanlarımızın yakınları hastanelerimizde personel yakını indiriminden faydalanabilmektedirler.
Net ücret sistemi
Kreş destek paketi
Çalışan sağlık destek paketi
Sosyal etkinlikler
Kültürel ve Sanatsal faaliyetler
Ulaşım destek paketi
Eğitim destek paketi
Yeni anne ve baba olan çalışanlar için yeni doğan destek paketi
Evlenen çiftlerimize destek paketi
Kurumsal İndirimler paketi
Lojman destek paketi
Medipol Akademi kariyer paketi
Eğitim ve Gelişim destek paketi ( sertifikalı sınırsız eğitim alma imkanı)